Skip to content
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

  • Nieuws
  • Agenda
  • Podcast&meer
  • Radio
  • TV
  • Over ons
    • Over ons
    • Redactie
    • PBO
    • AVG
    • Disclaimer
    • Klachtenprocedure
    • Contact
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

Het braakliggende Boogplein in Winsum © RTV Noord

Gemeente komt begin volgend jaar met nieuwe schets voor Boogplein Winsum

12 november 2025

De gemeente komt begin volgend jaar met het nieuwe plan naar buiten voor het Boogplein in Winsum. Dat zei wethouder Eltjo Dijkhuis woensdagavond tijdens de gemeenteraad.

De fractie van Hogeland Lokaal Centraal had vragen gesteld hoe het er eigenlijk voorstaat met het hoofdpijndossier in het hartje van Winsum. De eerste plannen voor een nieuwe invulling van het Boogplein dateren al van ruim twintig jaar geleden. Alle plannen strandden in schoonheid, waarna de gemeente eind vorig jaar besloot helemaal opnieuw te beginnen.

Huiskamergesprekken

De gemeente heeft een architect en een cultuurhistorisch adviesbureau in de arm genomen om een nieuw plan te maken, samen met inwoners en andere belanghebbenden. “We hebben al heel wat huiskamer- en koffiegesprekken gehad’”, zei wethouder Dijkhuis woensdagavond. Hij voegde toe dat de gemeente in het eerste kwartaal van 2026 met een schets naar buiten komt. Dat is later dan gepland, want eerder zei de gemeente dat de schets in het najaar van dit jaar naar de raad zou worden gestuurd.

Nieuws

Bericht navigatie

Vorige bericht
Volgende bericht

Bezoek ons ook op:

Facebook
©2025 Omroep Het Hogeland