Skip to content
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

  • Nieuws
  • Agenda
  • Podcast&meer
  • Radio
  • TV
  • Over ons
    • Over ons
    • Redactie
    • PBO
    • AVG
    • Disclaimer
    • Klachtenprocedure
    • Contact
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

Jannet Groothof (links) over de 'Help, mijn kind zit thuis'-bijeenkomst © Omroep Het Hogeland

Jannet heeft een thuiszittend kind: “Je voelt je een beetje falen als ouder”

5 december 20255 december 2025

In Het Hogeland waren in 2024 meer dan zestig kinderen die niet naar school gingen terwijl ze wel leerplichtig waren. De zoon van Jannet Groothof is ook een thuiszittend kind. Hij kan niet goed tegen drukte en de overstap van lagere school naar middelbare was te groot voor hem: van zestien leerlingen op de basisschool werden dat er dertig in de brugklas. Een overstap naar speciaal onderwijs bleek ook niet te werken met als gevolg dat hij niet meer naar school gaat.

Groothof kwam in contact met voormalig schooldirecteur Antoinette Heijink en samen besloten ze een avond te organiseren voor ouders met thuiszittende kinderen die eigenlijk nog leerplichtig zijn. In deelcafé De Buurvrouw in Winsum hebben ze de eerste bijeenkomst gehouden. Ze vonden het best wel spannend om zoiets te doen want: ‘zouden ouders de stap nemen om naar de bijeenkomst te komen?’, vertellen ze in de talkshow Wad ‘n Land! tegen presentator Frans Huissen.

Emoties
Uiteindelijk kwamen er tien ouders, met allen verschillende thuissituaties. Zoals ouders die hun baan verliezen of waarvan de relatie strandt. Voor Groothof was de opening van de avond heel bijzonder. “Ik heb een beetje mijn verhaal verteld en ik vond het toen ook heel bijzonder dat de emoties ook gewoon opkwamen. Het gaat wel over jouw kind. Iets waar je heel veel van houdt, maar wat gewoon niet standaard gaat.” (tekst gaat verder onder de foto)

presentator Luna Hamelink, gast Antoinette Heijink en presentator Frans Huissen luisteren naar Jannet Groothof

Pijn en verdriet
Ze was onder de indruk van een ouder die vertelde dat hun achtjarige al twee jaar thuis zit. “Dan denk je: ’twee jaar thuis, toen was je nog maar zes’. Zo vertelde iedereen zijn verhaal. En ja, ik vond het echt heel indrukwekkend.”  Gedurende de bijeenkomst zakte de spanning bij iedereen een beetje, weg, vertelt ze. “Van hé, ik ben niet alleen. Wij hebben allemaal hetzelfde. Pijn en verdriet.” Het feit dat haar kind niet naar school gaat, rekende Groothof zichzelf ook aan. “Je voelt je toch ook een beetje falen als ouder”, vertelt ze, “want jouw kind gaat niet mee en je kind zit thuis.”

Hoe gaat het nu met haar zoon wil presentator Frans Huissen weten? Groothof zegt dat het weer de positieve kant op. “Hij gaat nu een paar dagdelen naar een schooltje waar maximaal zes kinderen zijn. Het is niet echt een schooltje, maar het is in ieder geval een plek waar kinderen weer mogen proeven aan onderwijs en waar ze weer positieve ervaringen op mogen doen.”

De bijeenkomst krijgt een vervolg: op 20 januari 2026 staat de volgende op de agenda, ook weer in deelcafé De Buurvrouw in Winsum.

Beluister hier het interview dat Frans had met Antoinette Heijink en Jannet Groofhof in de talkshow Wad ’n Land! van Streekomroep Het Hogeland-Eemsdelta.

Nieuws

Bericht navigatie

Vorige bericht

Bezoek ons ook op:

Facebook
©2025 Omroep Het Hogeland