Skip to content
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

  • Nieuws
  • Agenda
  • Podcast&meer
  • Radio
  • TV
  • Over ons
    • Over ons
    • Redactie
    • PBO
    • AVG
    • Disclaimer
    • Klachtenprocedure
    • Contact
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

Noord-Groningen stemt: PVV blijft de grootste in Eemsdelta, CDA wint in Het Hogeland

30 oktober 2025

De PVV blijft de populairste partij in de gemeente Eemsdelta. Hoewel de partij ook hier inleverde ten opzichte van de vorige Tweede Kamerverkiezingen, blijft die met 21 procent van de stemmen veruit de grootste. In Het Hogeland wordt de PVV nipt afgetroefd door het CDA.

In Noord-Groningen zien we in hoofdlijnen hetzelfde beeld als in de rest van het land. Winst voor D66, het CDA en JA21, verlies voor NSC, PVV en GroenLinks-PvdA.

Eemsdelta

Eemsdelta heeft een opkomst van 73,6 %. CDA is daar nu de tweede partij, op de voet gevolgd door VVD, GroenLinks-PvdA en D66. Die laatste drie partijen zijn ongeveer even groot. In Eemsdelta is de winst van de VVD opvallend, landelijk levert die partij wat in. Ook in Eemsdelta is er een ruime verdubbeling van de aanhang van Forum voor Democratie. 

Het Hogeland

In Het Hogeland is het CDA het grootst (15,7 %), op de voet gevolgd door de PVV (15,6 %) en GroenLinks-PvdA (14,8 %). Tegen de landelijke trend in won de VVD hier licht, net als in Eemsdelta. D66 ging van 3,9 % naar 12,4 %.

De opkomst in Het Hogeland is 82,6 %. Landelijk is het opkomstpercentage 78,4. 

De uitslagen per gemeente zijn hier te lezen. Mogelijk is pas volgende week duidelijk wie in Nederland de grootste partij is geworden: het is een nek-aan-nekrace tussen PVV en D66.

De landelijke uitslag zegt weinig over hoe de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar gaan verlopen. Zowel in Het Hogeland als in Eemsdelta stemmen veel mensen op lokale partijen die landelijk niet meedoen. 

Nieuws

Bericht navigatie

Vorige bericht
Volgende bericht

Bezoek ons ook op:

Facebook
©2025 Omroep Het Hogeland