Skip to content
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

  • Nieuws
  • Het Hogeland kiest
  • Agenda
  • Wad ’n Land!
  • Podcast&meer
  • Radio
  • TV
  • Over ons
    • Over ons
    • Redactie
    • PBO
    • AVG
    • Disclaimer
    • Klachtenprocedure
    • Contact
Omroep Het Hogeland
Omroep Het Hogeland

Harma Dost (l) van het CDA in gesprek tijdens de pauze van de gemeenteraad

Raad Het Hogeland over nachtopvang asielzoekers Warffum: van ‘heel begrijpelijk’ tot ‘niet onze keuze’

27 mei 2026

Het Hogeland vangt vanaf morgenavond tot maandagmorgen asielzoekers op in de Op Roakeldaishal in Warffum, omdat het aanmeldcentrum Ter Apel het niet meer aankan. Omdat het besluit over de opvang vandaag bekend werd, stond het punt nog niet op de agenda van de raad woensdagavond. We spraken met een aantal fracties tijdens de pauze van de raad. Hoe kijken fracties aan tegen deze nachtopvang in Warffum?

“Het is een goede zaak dat Het Hogeland iets doet om de hoogste nood te lenigen. Aan de andere kant is het wel ernstig dat de landelijke overheid het niet voor elkaar krijgt om dit goed te organiseren. Dus ik sta hier toch wel met een zuur gevoel”, zegt Roelf Torringa, fractievoorzitter van GemeenteBelangen, de op een na grootste fractie in Het Hogeland. “Er zijn partijen in het land die uit dit soort incidenten electoraal gewin proberen te halen. Daarom zijn wij ook voor een permanente opvang, dat deze situatie niet elke keer weer terugkomt.”

‘Niet onze keuze’

Gerard ten Brink (VVD) is geen voorstander van de opvang. “Nee, dit is niet onze keuze”, zegt de fractievoorzitter van de liberalen. “Wij doen al genoeg in Het Hogeland, we vangen al vijfhonderd vluchtelingen op in Uithuizen en Winsum, veel meer dan de spreidingswet van ons vraagt.”

(de hal van Op Roakeldais in Warffum © Omroep Het Hogeland/Eemsdelta)

Ook de BBB ziet de noodopvang niet zitten. “Wij zijn hier op tegen”, zegt raadslid Marga Westerdijk, “we vangen nu al veel meer mensen op dan we eigenlijk hoeven. Het is nu eens aan anderen om iets te doen.”

“Het zijn weer de Groningse gemeenten die het moeten oplossen”, vult haar fractievoorzitter Harmannus Blok aan. “Er is deze keer wel vooraf overleg gevoerd met het dorp. Dat vind ik goed, dat is in het verleden wel eens anders gegaan.” 

Nood aan de man

“Als de nood echt aan de man is, dan gaan wij een oplossing faciliteren”, zegt fractievoorzitter Harma Dost van het CDA. “En dit is nood. Als CDA willen wij niet zien dat er mensen in het gras moeten slapen.” 

Patty Brandhorst (fractievoorzitter D66) sluit zich daar bij aan. “Nu zijn wij even aan de beurt, als Groningse gemeenten moeten we elkaar ondersteunen. Maar het wordt ook tijd dat andere gemeenten ook eens iets gaan doen. Zoals het nu gaat, daar schiet niemand iets mee op. Berichten over noodopvang komen in het nieuws, terwijl dit probleem elders moet worden opgelost. Het geleur met die mensen, vreselijk. Dáár moet echt iets aan gebeuren.”

Informatiebijeenkomst

In Warffum was gisteravond een korte informatiebijeenkomst voor inwoners. Daar kwam een handjevol mensen op af. Een soortgelijke bijeenkomst is er vanavond. De eerste asielzoekers uit Ter Apel worden laat in de avond verwacht. Vrijdagmorgen om zeven uur worden ze weer naar Ter Apel gebracht. De noodopvang duurt volgens de gemeente maximaal tot maandag.

Nieuws

Bericht navigatie

Vorige bericht

Bezoek ons ook op:

Facebook
©2026 Omroep Het Hogeland